Obvodné kolo Hviezdoslavovho Kubína

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

28. marca 2017 sa konalo obvodné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V priestoroch CK Junior v Leviciach sa v prvej, druhej a tretej kategórii zišli recitátori z okresu Levice. Našu školu reprezentovali žiačky z prvého stupňa: Vanesa Berešová, Lea Vajdová a z druhého stupňa Stela Holečková.
Výsledky obvodného kola:
I. kategória (1. – 4. ročník):
1. miesto – Vanesa Berešová,
2. miesto – Lea Vajdová, 4. A
II. kategória (5. – 6. ročník):
2. miesto – Stela Holečková, 6. A

Za úspešnú reprezentáciu školy žiačkam srdečne blahoželáme.

Recitačná súťaž

IMG_20170320_093859Dňa 20.marca 2017 sa aj žiaci 1. stupňa predstavili ako súťažiaci v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Svojim pani učiteľkám a spolužiakom krásne zarecitovalo 11 žiakov: Laura Boháčová, Tamara Romančíková, Peter Baláž, Vanesa Berešová, Oliver Mózeš, Sarah Alkusová, Alexandra Bogárová, Zara Michalovičová, Lea Vajdová, Vivien Kováčová, Nela Kováčová. Každý žiak bol odmenení potleskom a na konci súťaže malou sladkosťou. Do obvodného kola postúpili:
Vanesa Berešová – 3.A – poézia
Lea Vajdová – 4.A. –  próza
Žiačkam držíme palce!
Foto nájdete na facebooku>>>

Hviezdoslavov Kubín 2017

17273755_432201407124431_1173869847_oŠkolské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín je dobrá príležitosť na zistenie, aké  talenty máme  v škole. Súťaž sa konala 14. marca 2017, atmosféra bola slávnostná, ale i trochu poznačená napätím a trémou. Porote sa predstavilo desať recitátorov z druhého stupňa ZŠ: Kitti Katóová, Ladislav Lehoczký,  Stela Holečková,  Ema Pavlisová, Kristína Garajová, Kristína Szelényiová, Eva Uríčková, Zdenko Uríček, Barbora Palušková a Filip Sádovský. Pán riaditeľ súťažiacim poďakoval, posmelil ich a skonštatoval, že je rád, že v našej škole máme žiakov, ktorým umelecké slovo nie je cudzie.
Výsledky školského kola:
1. miesto Stela Holečková, VI. A
2. miesto Ema Pavlisová, VI. A
Do obvodného kola, ktoré sa uskutoční 28. marca, postúpila Stela Holečková, žiačka šiesteho ročníka.

Viac foto nájdete na facebooku >>>

Karneval 2017

DSC04802Fašiangy, Turíce, Veľká Noc príde…hlasno znelo 17.02.2017 v školskej budove, kde sa konal tohtoročný  karneval. Po celý čas panovala fantastická atmosféra. Na pár hodín sa žiaci premenili na šašov, zajačikov, požiarnikov, princezné, mátohy a čarodejnice – a vykúzlili super atmosféru, ktorá ich sprevádzala až do konca veselice. Šikovné žiačky predviedli svoj krátky hudobno – tanečný program , ktorý mal veľký úspech. Pani kuchárky pre nás pripravili chutné šišky a ovocný čaj. Veľké ďakujem patrí aj pani učiteľkám, ktoré sa podieľali na tom, aby deti mali z tohtoročného karnevalu nezabudnuteľný zážitok. Viac foto je na FB>>>