Aranžérske začiatky

20170525_124017Čínske príslovie hovorí: „Povedz mi to, a ja to zabudnem, ukáž mi to, a ja si to zapamätám, nechaj ma to urobiť, a ja to pochopím.“ O pravdivosti tohto tvrdenia sa žiaci 7. A triedy presvedčili počas hodiny svet práce. Témou hodiny bolo aranžovanie. Teoretickú časť žiaci zvládli už skôr a praktickú časť si vyskúšali 25. mája. Pani Magdaléna Peczeová, z Kvetinárstva Lienka v Kalnej nad Hronom, umožnila žiakom vyskúšať si aranžovanie aj prakticky. Pripravila pre nich kvety, pracovný stôl a pomôcky na aranžovanie.  V priestoroch kvetinárstva si vyskúšali jej každodennú, krásnu, voňavú ale aj namáhavú prácu. Počas práce pomáhala žiakom dobrými radami a aj vďaka nej a vlastnej šikovnosti vytvorili krásne dielka. Ďakujeme za zaujímavú vyučovaciu hodinu.

Škola v prírode 2017

DSC05479V dňoch 15.5.-19.5.2017 sa žiaci 2. , 3. , 4. ročníkov našej školy absolvovali krásny týždeň vo Vysokých Tatrách. Už dobrých pár dní pred odchodom najmä nováčikovia horeli zvedavosťou. Cestou – ešte pred  našim cieľom – sme navštívili skanzen vo Vlkolínci. Nasledoval príchod na hotel, ubytovanie, prechádzka do okolia, večera a oddych. S novými silami sme sa vybrali ďalší deň na túru. Trasa Štrbské pleso – Popradské pleso bola náročná, no bez akýchkoľvek problémov sme ju zvládli na výbornú. Trošku nám popršalo, ale nasledujúce dni sme si naplno užívali slniečka. Aj tento rok sme navštívili Spišský hrad, Levoču, Kežmarok. Pre zmenu sme sa nasledujúci deň opäť vybrali do hôr, deti sa previezli pozemnou lanovkou na Hrebienok a hor sa pešo k Rainerovej chate a Obrovskému vodopádu.  Poobede sme sa zastavili v Múzeu TANAP-u. Posledný deň nášho pobytu sme si naplánovali návštevu Belianskej jaskyne, ktorá nás ohúrila svojimi nádhernými útvarmi. Posledná zastávka nášho putovania viedla do Ždiaru, kde žiaci mohli nahliadnuť do jedného z ľudových domov a na chvíľku sa preniesť  do časov minulých. Vyčerpaní z celého týždňa, ale spokojní a plní krásnych zážitkov sme odchádzali domov.