Informácia pre rodičov budúcich prvákov

stiahnuťČo potrebuje vaše dieťa do 1.ročníka:

• Školskú tašku
  • Peračník
  • Papuče (prezuvky)
  • Pevnejšie priesvitné obaly na zošity a učebnice: 6 ks formát A5, 5 ks formát A4. Tenké obaly sa ľahko vyvliekajú a deti si ich nevedia dať na zošity. Zošity netreba kúpiť.
  • Dosky na zošity: formát A4 – 1 ks, formát A5 – 1 ks.
  • Na telesnú výchovu: tričko, teplákovú súpravu, tenisky alebo cvičky, ponožky, vrecko na úbor.
  • Na výtvarnú výchovu: igelitový obrus na lavicu, pohár na vodu (stačí kelímok z veľkého jogurtu), zásteru alebo staré tričko (košeľu), väčšiu krabicu od topánok alebo detský kufrík na výtvarné potreby.
  • toaletný papier, papierové vreckovky, tekuté mydlo sa zakúpia z peňazí triedneho fondu, ktoré treba zaplatiť na začiatku školského roka – 5 €.

Vrecko na hygienické potreby nie je potrebné zakúpiť.

Dieťaťu treba označiť menom všetky veci, pretože si ich deti často nepoznajú.

Ostatné školské potreby potrebné do 1.ročníka zakúpila vášmu dieťaťu Základná škola a Obec Kalná nad Hronom (zošity, písacie potreby, farebné papiere, výkresy, náčrtníky, vodové a temperové farby, štetce, lepidlo, plastelína, voskovky, fixky, farbičky, nožnice, paleta, pravítko, tuš, guma).

Informácia o nástupe do školy v novom školskom roku

praca logoMilí rodičia, tu nájdete dôležité informácie týkajúce sa nástupu detí do školy od stredy (2.9.2020 – kedy je len otvorenie školského roka od 8:00 do 9:30, rúška sú povinné), resp. od štvrtka (3.9.2020). Prosíme Vás, aby ste si ich prečítali a riadili sa podľa nich.
Dôležité je, aby dieťa prinieslo v stredu 2.9.2020 ráno zákonným zástupcom podpísané Vyhlásenie o zdravotnom stave dieťaťa (platí pre všetky ročníky). Ak nemáte možnosť vytlačiť si vyhlásenie, v stredu ráno pred budovou školy ho dostanete v papierovej podobe a môžete ho tam vyplniť vlastným perom. Podpísať ho musí zákonný zástupca, priniesť do školy ho môže samotné dieťa.
Prosíme, aby si vaše dieťa prinieslo so sebou prezuvky, dve čisté rúška a papierové vreckovky (toto sa týka každého dňa školského vyučovania do odvolania).

Ministerstvo školstva: Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe dieťaťa/žiaka do školy sa dieťa/žiak znova preukáže vyhlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.

Tešíme sa na stretnutie.

Čestné vyhlásenie o zdravotnom stave dieťaťa na stiahnutie >>>

Všetky informácie z Ministerstva školstva nájdete tu >>>

Začiatok školského roka 2020/2021

happy-kids-clipart-transparentOtvorenie školského roka 2020/2021 bude v stredu, 2. septembra 2020 o 8:00 pred budovou Základnej školy na Školskej ulici č. 11. Zúčastnia sa iba žiaci školy a zákonní zástupcovia prvákov. Ukončenie je naplánované na 9:30. Školská jedáleň ani ŠKD nebude v tento deň v prevádzke. Ďalšie informácie dostanú žiaci od svojich triednych učiteľov.