Divadelné predstavenie

20200121_135738Siedmaci, ôsmaci a deviataci v Divadle Nová scéna v Bratislave – 21. januára 2020 žiaci opäť navštívili divadlo v Bratislave, aby si pozreli nestarnúci príbeh o láske, kamarátstve, úspechoch a pádoch – CYRANO Z PREDMESTIA. Prvý slovenský rockový muzikál z pera libretistky Alty Vášovej, textárov Jána Štrassera, Kamila Peteraja a autorov hudby Pavla Hammela a Mariána Vargu. Kolískou jeho prvého uvedenia bolo Divadlo Nová scéna v roku 1977. Alta Vášová vytvorila dielo, ktoré je aktuálne a pre diváka atraktívne aj v roku 2020. Okrem strhujúcich tanečných a speváckych výkonov sme sa mohli vžiť do nekompromisného, geniálneho textu a v neposlednom rade i bitkára Cyrana s hrubou kožou, no citlivou dušou. A súčasne sme mohli sledovať jeho neopätovanú lásku k ambicióznej a talentovanej speváčke Roxane.