Informácia pre rodičov budúcich prvákov

stiahnuťČo potrebuje vaše dieťa do 1.ročníka:

• Školskú tašku
  • Peračník
  • Papuče (prezuvky)
  • Pevnejšie priesvitné obaly na zošity a učebnice: 6 ks formát A5, 5 ks formát A4. Tenké obaly sa ľahko vyvliekajú a deti si ich nevedia dať na zošity. Zošity netreba kúpiť.
  • Dosky na zošity: formát A4 – 1 ks, formát A5 – 1 ks.
  • Na telesnú výchovu: tričko, teplákovú súpravu, tenisky alebo cvičky, ponožky, vrecko na úbor.
  • Na výtvarnú výchovu: igelitový obrus na lavicu, pohár na vodu (stačí kelímok z veľkého jogurtu), zásteru alebo staré tričko (košeľu), väčšiu krabicu od topánok alebo detský kufrík na výtvarné potreby.
  • toaletný papier, papierové vreckovky, tekuté mydlo sa zakúpia z peňazí triedneho fondu, ktoré treba zaplatiť na začiatku školského roka – 5 €.

Vrecko na hygienické potreby nie je potrebné zakúpiť.

Dieťaťu treba označiť menom všetky veci, pretože si ich deti často nepoznajú.

Ostatné školské potreby potrebné do 1.ročníka zakúpila vášmu dieťaťu Základná škola a Obec Kalná nad Hronom (zošity, písacie potreby, farebné papiere, výkresy, náčrtníky, vodové a temperové farby, štetce, lepidlo, plastelína, voskovky, fixky, farbičky, nožnice, paleta, pravítko, tuš, guma).